HONOUR ROLL

 

SHOALHAVEN OFFICER OF THE YEAR 2020

POLICE "SWORN" CATEGORY

Senior Constable Doug Nyholm

ESA - SALARIED CATEGORY

Peter Arndell - NSW Ambulance

ESA - VOLUNTEER CATEGORY

Dianne Heggie - NSW Rural Fire Service

CATEGORY WINNERS

NSW Ambulance

 

Peter Arndell

NSW Police (Sworn)

 

Senior Constable Doug Nyholm

Marine Rescue NSW

 

Allan Brook

NSW Rural Fire

 

Dianne Heggie

State Emergency Service NSW

 

Sandra Zigra

Surf Life Saving NSW

 

James Connolly

FINALISTS

NSW Ambulance

 

Peter Arndell

Matthew Potter

 

NSW Police

 

Inspector Ray Stynes

Sergeant Kevin Henry

Senior Constable Doug Nyholm

Senior Constable Mark Willard

 

 

Marine Rescue NSW

 

Michael Boadle

Allan Brook

John Eltherington

Alex Ross

 

NSW Rural Fire

 

Dianne Heggie

Shannon Judge

Paul Lea

Charlie Magnuson

 

State Emergency Service NSW

 

Sandra Zigra

Surf Life Saving NSW

 

James Connolly

Karl Poulton

David Schofield

____________________________________________________

SHOALHAVEN OFFICER OF THE YEAR 2019

POLICE "SWORN" CATEGORY

Detective Senior Constable Jason Glover

POLICE "UNSWORN" CATEGORY

Kylie Revesz

ESA - SALARIED CATEGORY

 

Faye  Stockman - NSW Ambulance

ESA - VOLUNTEER CATEGORY

Velma Walker - NSW Rural Fire Service

CATEGORY WINNERS

NSW Ambulance

 

Faye Stockman

Fire + Rescue NSW

Ross Goodger

NSW Police (Sworn)

 

Detective Senior Constable Jason Glover

 

NSW Police (Unsworn)

Kylie Revesz

Marine Rescue NSW

 

Danielle Carter

NSW Rural Fire

 

Velma Walker

State Emergency Service NSW

 

Bill McInnes

FINALISTS

 

NSW Ambulance

 

Faye Stockman

 

 

Fire + Rescue NSW

Ross Goodger

NSW Police

 

Kylie Revesz

Jessica Thomas

Robert Thompson

Kelly Carter

Paul Cottom

Jason Glover

 

 

Marine Rescue NSW

 

Harold Plumb

Danielle Carter

Jurgen Kiaupa

Jacqueline Klausen

 

NSW Rural Fire

 

Russell Bell

Peter Johnston

Paul Lee

Sam Thompson

Velma Walker

 

State Emergency Service NSW

 

Bill McInnes

Bob Williamson